Niezapomniany Dzień Dziecka z Kopernikiem


Rok 2023 jako Rok Kopernika zobowiązuje, więc z okazji Dnia Dziecka planujemy w Aurze moc kosmicznych atrakcji. 


1 czerwca w godz. 11.00-18.00 w naszych przestrzeniach zagości więc sam Mikołaj Kopernik, który zaprosi do Mobilnego Planetarium, kreatywnych stref: komiksowej i solarnych konstrukcji oraz na warsztaty marcepanowe. Będzie kolorowo, wesoło i różnorodnie. Przewidzieliśmy atrakcje dla dzieci w różnym wieku, więc każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził. Zadbamy o to, żeby każdy uczestnik poczuł się jak w niebie.


W programie Mobilnego Planetarium dla dzieci powyżej 3 roku życia pojawi się opowieść „Myszki i Księżyc”, która w lekkiej i wesołej formie pomoże odpowiedzieć na często zadawane przez dzieci pytania naukowej natury. 15-minutowa bajka będzie emitowana o godzinach: 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30.


Starsze dzieci w wieku 4+ o godz. 14.00 oraz 15:00 będą mogły obejrzeć 25-minutowy film „Mała Gwiazdka, której się udało”. Jest to opowieść o małej, przeciętnej żółtej gwieździe poszukującej własnych planet. Jej podróż przez Kosmos pozwoli dzieciom zapoznać się z podstawowymi informacjami o naszym Układzie Słonecznym.


Dla starszaków zaplanowano z kolei emisję filmu „Zaczarowany globus”. Zekranizowana historia jest angażująca i zaprojektowana tak, by zainteresować dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Film posiada jasną strukturę, a elementy edukacyjne, podzielone na czytelne bloki tematyczne, naturalnie przeplatają się z główną fabułą filmu. Dzięki przystępnej formie i angażującej opowieści dzieci będą mogły usystematyzować posiadaną już wiedzę, a także dowiedzieć się nowych informacji. 


Podczas każdego seansu na sali Mobilnego Planetarium będą mogły przebywać max 25 osób.


Odrębną atrakcją będzie strefa kreatywna „Komiksowy Kopernik”. Prowadzone tam będą 2 warsztaty rysunkowe, których celem jest wprowadzenie dzieci do sztuki rysowania komiksu. 

W warsztatach w godz. 12.00 - 13.30 i godz. 14.30 - 16.00 może wciąć jednorazowo udział max 20 osób. 


Dla fanów klocków przewidziano warsztat „Solarne Konstrukcje: Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Podczas spotkania dzieci poruszą konstrukcje zbudowane z klocków K’nex. Wykorzystają w tym celu energię słoneczną, stosując ogniwa fotowoltaiczne. Warsztaty będą realizowane w 2 odsłonach: w godz. 11.00 - 13.30 i 15.00 - 18.00.


Nie zabraknie też atrakcji dla łasuchów. W trakcie wydarzenia 2 hostessy będą rozdawać cukierki Kopernika oraz słodkie podarunki dla dzieci. Ze słodyczami pojawi się sam Kopernik.


Dla wielbicieli marcepana też szykuje się nie lada gratka - warsztaty „Pamiątkowy marcepanowy medalion z Kopernikiem”. Do dyspozycji uczestników będą 2 stanowiska. W trakcie warsztatów każdy uczestnik uformuje marcepan w kształcie medalionu i odciśnie na nim wizerunek Mikołaja Kopernika. Medalion zostanie opieczony, a następnie spakowany w torebkę do zabrania do domu przez uczestnika. Warsztaty odbędą się w 2 cyklach: godz. 11.00-14.00 i 15.00-18.00. W ciągu 1 godziny powstaje około 12 medalionów.


W trakcie wydarzenia do dyspozycji wszystkich uczestników będzie także monidło przygotowane w oparciu o obraz „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, wcielając się w słynnego astronoma.


Dzień Dziecka z Aurą to będzie prawdziwy kosmos! Serdecznie zapraszamy!

Data wydarzenia

1 Cze 2023 09:00 - 1 Maj 2023 16:00

Pobierz aplikację SPOT

apple-download-icongoogle-download-icon

Najnowsze wydarzenia