Wydarzenia

Otwarcie wystawy „Czas dla rodziny”

5 listopada o godz. 12 zapraszamy na inaugurację wystawy „Czas dla Rodziny” w Aura Centrum Olsztyna. To efekt pracy uczestników i wolontariuszy projektu „Rodzina”, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci WMOR w Olsztynie oraz organizacji z naszego miasta. Wydarzeniu będzie towarzyszył występ Natalii Mularczyk oraz gra miejska pt. „Szlakiem zaginionej kotki”.

Prezentowana wystawa poświęcona jest jakościowej organizacji czasu dla rodziny oraz budowaniu więzi między rodzicami a dziećmi. Galeria zdjęć przedstawia rodziny biorące udział w projekcie „Rodzina”. Ekspozycja 12 fotografii to gotowa recepta na udane, czyli jakościowe spędzanie wspólnego czasu w rodzinie. Według specjalistów wystarczy tylko 15 minut dziennie bezwarunkowej, ukierunkowanej na bycie razem uwagi, aby stworzyć silną więź emocjonalną zbudowaną na wartościach i akceptacji. Wernisaż ma za zadanie uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest bycie razem i radość z chwil spędzonych wspólnie przez rodziców i dzieci.

Od godz. 10 wolontariusze będę wręczać ulotki o wydarzeniu oraz drobne upominki, zachęcające do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 19 listopada.

5 listopada zaprosimy też do jakościowego spędzania czasu, grając w rodzinną grę miejską pt. „Szlakiem Zaginionej Kotki”. Forma tej zabawy będzie przypominać questing, czyli odkrywanie dziedzictwa Olsztyna i tworzenie nieoznakowanych szlaków, którymi wędrujemy, kierując się informacjami zawartymi w wskazówkach. Fabuła gry inspirowana jest powieścią „Tajemnica zaginionej kotki” autorstwa Beaty Sarnowskiej, mieszkanki Olsztyna.

Informujemy, że na udział w grze obowiązują zapisy pod nr tel.: 519 749 916 lub mailem: wystawatpd@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. Rozpoczęcie  zabawy  będzie miało miejsce w Bibliotece Abecadło, znajdującej się na III poziomie Centrum Handlowego AURA w Olsztynie. Abecadło jest jedną z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Można do niej dotrzeć ze wszystkich poziomów Centrum windą lub schodami.

Szczegółowy program wydarzenia:

12:05-12:20 Opowiedzenie o gospodarzu wydarzenia, wystawie, projekcie, w ramach którego współfinansowane jest działanie

12:20-12:30 Wizytówka autorów zdjęć oraz całej koncepcji wystawy

12:30-12:40 Pokaz artystyczny: Występ Natalii Mularonek – półfinalistki 8. edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”

12:40- 12:45 Opowiedzenie o drugiej części wydarzenia, grze miejskiej pt. „Szlakiem zaginionej kotki”, przedstawienie Beaty Sarnowskiej i Biblioteki Abecadło

12:45-12:55 Podziękowania dla partnerów i sponsorów

12:55-13:00 Zakończenie wydarzenia

Wystawa „Czas dla Rodziny” jest elementem projektu „Rodzina”, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci WMOR w Olsztynie oraz organizacji z Olsztyna, m.in. Galerii Aura Centrum Olsztyna, Biblioteki Multimedialnej Abecadło, Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie, młodzieży z Teb Edukacji, Banku Żywności
w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur. Inicjatywa współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej
z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Ideą przedsięwzięcia jest aktywizacja lokalnych rodzin projektowych do działania dla wspólnego pożytku innych rodzin z Olsztyna, w ramach obywatelskiej inicjatywy i poczucia sprawczości w działaniach społecznych i kulturalnych naszego miasta. Raport z badań „Czas dla  Rodziny – opinii dzieci i rodziców na temat spędzania wspólnie czasu wolnego” będzie dostępny na stronie internetowej www.tpdolsztyn.pl w aktualnościach.