Wydarzenia

Machiny Leonarda da Vinci

W Dzień Dziecka w Aura Centrum Olsztyna będzie naprawdę magicznie! Tego wyjątkowego dnia wszyscy troszczą się, aby był on niezapomnianym przeżyciem zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. We wspólne świętowanie i zapewnianie atrakcji włącza się wiele instytucji i miejsc publicznych. W Olsztynie Aura przygotowała wspaniały program dla całych rodzin.

1 czerwca przypada  uroczyste otwarcie znanej w Europie interaktywnej wystawy „Machiny Leonarda da Vinci”. W Dzień Dziecka wszystkie dzieci mają wstęp wolny! Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” po raz pierwszy pojawi się na Warmii i Mazurach. Na ekspozycji będzie można zobaczyć z bliska ponad 30 wynalazków, zaprojektowanych przez prawdziwego „człowieka renesansu” i mistrza wielu dyscyplin oraz wierne repliki jego najsłynniejszych obrazów, takich jak: Mona Lisa, Ostatnia Wieczerza, Salvator Mundi czy Dama z gronostajem. W kolejne dni aż do 29 października zwiedzanie interaktywnej prezentacji, złożonej z wiernie odtworzonych modeli, wykonanych przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów artysty, będzie odpłatne: dzieci – 14 zł, dorośli – 18 zł, bilet rodzinny 2+2 -50 zł.

Grupy zorganizowane podlegać będą wcześniej rezerwacji pod adresem mailowym kamila.gierko@or-ex.eu. Cena biletu grupowego (od 10-ciu osób) wynosi 12 zł od osoby, opiekunowie/ przewodnicy wchodzą za darmo.

Wszystkim dzieciom tym małym i tym już zupełnie dużym życzymy mnóstwa uśmiechu i radości!

Świętowanie Dnia Dziecka czas zacząć!