Wydarzenia

Aura Centrum Olsztyna zagra w 31. finale WOŚP!

W niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aura po raz kolejny angażuje się w to charytatywne wydarzenie jako partner strategiczny.

31. finał WOŚP odbędzie już w najbliższą niedzielę pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, a zbiórka będzie prowadzona na rzecz przeciwdziałania groźnym skutkom zakażenia. Celem jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki sepsy, które umożliwią lepszą terapię poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami w Polsce.

Finałowe obchody w Aurze Centrum zaplanowano w godz. 12.00-16.00. Rozpoczną się występem 9-letniego Mikołaja Chmielewskiego na perkusji. Następnie będzie można wziąć udział w mini kursie tańca organizowanym przez Lilla Salsa Academy. Na scenie pojawią się także wokaliści ze szkoły Muzycznej Yamaha, a w pokazach tanecznych wystąpią Klub Tańca Sportowego Power Dance, Soltare Olsztyn Cheerleaders, Zespół tancerek „Diazzle”, Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station. Zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn w pokazie żonglerskim piłką nożną oraz Szkoła Wing Tsun Kung Fu w pokazie samoobrony. Natomiast Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis Olsztyn UWM zagra na instrumentach. Specjalną atrakcją będą Animacje u Cioci Madzi.

Ponadto w programie zaplanowano liczne animacje na pasażu, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny głównej na drugim piętrze galerii. Będą to warsztaty edukacyjne pod okiem kadry UWM, takie jak: „Grzybowe krzyżówki”, „Co żyje zimą w rzece Łynie?”, „Krew bez tajemnic”, „Ile jest cukru w cukrze?”, „Zobaczyć DNA”, „Zadziwiające zwierzęta morskie”. Unia Nowoczesnego Obywatela będzie przekonywać, że oszczędzanie się opłaca. Szkoła Wing Tsun Kung Fu zaprezentuje „Filozofię życia wg wojownika chińskich sztuk walki”. Odbędą się również warsztaty kreatywne (projektowanie własnego znaczka WOŚP) i pedagogiczne (Olsztyńska Szkoła Wyższa) oraz zabawy manualne (Przedszkole Miejskie nr 40) i logiczne (Przedszkole Miejsce nr 1 i nr 13), a także ćwiczenia małej motoryki oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej (Warmiolandia Miasto Dzieci, Mądre Klocki). Poza tym odbędzie się pokaz sprzętu i strojów do gry AZS UWM Olsztyn Lakers, mini trening Kobiecego Klubu Piłkarskiego Stomilanki Olsztyn oraz piłki siatkowej UKS CHEMIK SMS OLSZTYN. Nie zabraknie też stoisk dla najmłodszych z modelowaniem balonów (Karuzela Kultury), malowaniem twarzy (Wizart, Paleta Twórczości). Pojawią się także maskotka Kubusia oraz pieski do głaskania – dogoterapia „Podaj Łapę”. Do dyspozycji będą również Wielkie Gry Planszowe.

Poza tym w Aurze stanie punkt rejestracyjny Fundacji DKMS, przy których osoby, które ukończyły 18. rok życia, będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Zarejestrowani wolontariusze WOŚP otrzymają w naszej galerii bezpłatnie ciepłe posiłki w Pizza Hut i Olimpie oraz od Carrefoura.

Dziękujemy wszystkim artystom i naszym najemcom za zaangażowanie w organizację finału w naszych przestrzeniach. Fanty na licytację w siostrzanej Galerii Warmińskiej przekazali: SunLoox, Sushi KO, O-rex.

Finałem dnia z WOŚP o godz. 20 będzie happening pt. „Światełko do Nieba” na Starym Mieście w Olsztynie. Aura jest sponsorem także tego wieczornego koncertu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w planowanych atrakcjach i zachęcamy do wsparcia WOŚP!