Wydarzenia

Świąteczne wypiekanie w dobrej Aurze

Nie ma Bożego Narodzenia bez zapachu pierniczków! Wszystkich, którzy są wierni tradycji wypiekania bożonarodzeniowych ciasteczek i tych, którzy pierniczki kochają, ale zawsze mają za mało czasu, by je zrobić, zapraszamy na Mikołajki do Aury.

W tym roku Mikołajki w Aurze upłynął pod znakiem pieczenia i ozdabiania pierniczków. W piątek i sobotę – 6 i 7 grudnia – w strefie food court na parterze naszego centrum handlowego stanie piękny piec do wypieku pierniczków, z którego aromatyczny zapach świątecznych ciasteczek będzie się rozsiewał po całej Aurze. W sąsiedztwie pieca zostanie zaaranżowana strefa, w której dzieci z pomocą dorosłych wyglądających jak elfy z bajek będą najpierw wykrawać pierniczki, a po upieczeniu – ozdabiać je. Wiadomo, że ozdabianie pachnących ciasteczek kolorowymi lukrami i posypkami to najlepsza zabawa na świecie, dlatego już teraz prosimy, byście zarezerwowali czas na wizytę z dziećmi w naszej piernikowej strefie. Zaczynamy o godz. 12 i kończymy o godz. 18.

Oczywiście Mikołajki nie istnieją bez Świętego Mikołaja, dlatego w Aurze ustawimy dla wyjątkowego gościa piękny tron, a dzieci będą mogły robić sobie z Mikołajem zdjęcia. Każde dziecko, które odwiedzi Mikołaja dostanie od niego cukierki.

W sobotę 7 grudnia program Mikołajek zostanie wzbogacony o szereg animacji realizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na II piętrze przy windach panoramicznych zostanie zaaranżowana ryżowa plaża, w której dzieci poznają zabawy sensoryczne. Będzie też zabawa wiatrem, w czasie której animatorzy specjalną tubą wytworzą wiatr, któremu dzieci będą musiały się opierać. Dzieci lubiące zabawy plastyczne pod okiem animatorów wykonają mikołajowe łapacze snów lub napiszą list do Świętego Mikołaja. Nie może zabraknąć też zabaw z balonami i malowania buziek. Wyjątkową gratką dla całych rodzin będzie możliwość zrobienia mini sesji fotograficznej w świątecznym klimacie. Gdy dzieci zajmą się pyszną zabawą z animatorami rodzice będą mogli się zrelaksować oglądając wystawę zdjęć uczniów II klasy Szkoły TEB Edukacja w Olsztynie. „Droga do szczęścia”.

Zapraszamy do Aury na wyjątkowe, pachnące piernikami Mikołajki.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ