Wydarzenia

Komunikat dotyczący ograniczenia funkcjonowania Aury Centrum Olsztyna

Decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego Aura Centrum Olsztyna ogranicza swoje funkcjonowanie do supermarketu Carrefour, apteki Euro, drogerii Hebe i Rossmann, Sushi KO, sklepu zoologicznego Rekin, In Medio i myjni.

Zgodnie z zarządzeniem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, od dnia 14 marca od godziny 00:00, Aura Centrum Olsztyna funkcjonować będzie w ograniczonym formacie. Otwarte będą:

Supermarket Carrefour (08:00 – 20:00)

Apteka Euro (09:00 – 21:00)

Hebe (09:00 – 18:00)

Rossmann (11:00 – 19:00)

Sushi KO (11:00 – 19:00, tylko zamówienia z dostawą: 694 407 787)

Centrum zoologiczne Rekin (12:00 – 16:00)

In Medio (9:00 – 19:00)

Nowa Auto Myjnia (tylko umówieni klienci)

Wymienione placówki będą operować od poniedziałku do soboty. Pozostałe lokale znajdujące się na terenie Aura Centrum Olsztyna zostają zamknięte aż do odwołania. Decyzję o ponownym przywróceniu działania centrum podejmą odpowiednie władze.

W centrum zostaną wyznaczone ciągi komunikacyjne prowadzące bezpośrednio, najkrótszą drogą, do właściwych destynacji. Wejście do centrum zostało zredukowane do wejścia pieszego od strony ul. Piłsudskiego oraz wjazdu na parking od strony ul. 22 Stycznia. Działanie węzłów sanitarnych w obiekcie ograniczone zostaje do lokalizacji znajdujących się na trasie prowadzącej do otwartych lokali.

Ruchem kierować będzie personel ochrony, który ma za zadanie zadbać o płynne przemieszczania się Klientów. Możliwe jest ograniczenie ilości osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu.

Jednocześnie, mimo ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu, utrzymane zostają procedury bieżącej dezynfekcji. Wyposażenie i urządzenia znajdujących się na terenie części wspólnych – podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, przyciski wind, klamki, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet będą na bieżąco dezynfekowane. Także toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane będą częściej niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Dodatkowo w godzinach nocnych prowadzone będzie ozonowanie toalet.

Obiekt na czas ograniczonego funkcjonowania będzie nieustannie monitorowany i odpowiednio zabezpieczony.

O przywróceniu standardowego trybu funkcjonowania, Aury Centrum Olsztyna poinformujemy w osobnym komunikacie, a także za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych.