Wydarzenia

Aura jest eko! Wspieraj z nami ruch ZERO WASTE

Aura Centrum Olsztyna przyłącza się do wspierania ruchu Zero Waste, który ma na celu ograniczenie produkcji śmieci, a w szczególności ograniczenie ilości zużywanego plastiku. Mamy nadzieję, że nasi klienci przyłączą się do nas i w ten sposób razem zadbamy o Ziemię.

Zużycie plastiku przez ludzi na całym świecie jest tak ogromne, że nadmiar plastikowych śmieci pływa jako ogromne wyspy po morzach i oceanach. Eksperci alarmują, że jeśli nie ograniczymy ilości produkowanych śmieci Ziemia zamieni się w wielkie wysypisko, a wielu gatunkom roślin i zwierząt grozi zagłada. Z tego powodu na świcie powstał ruch ZERO WASTE, którego celem jest wielokrotne wykorzystywanie przedmiotów i ograniczanie ilości produkowanych śmieci, w szczególności – zmniejszenie ilości zużywanego plastiku.

Aura Centrum Olsztyna wspiera ruch ZERO WASTE i prosimy naszych klientów, by wspólnie z nami przyłożyli swoją cegiełkę w obronie Ziemi. W tym celu przygotowaliśmy kilka ekopodpowiedzi dla naszych klientów.

– Czy musicie przyjeżdżać do nas autem? Nasz parking jest wygodny i pojemny i bardzo się cieszymy, gdy z niego korzystacie, ale może czasami, gdy planujecie mniejsze zakupy albo wybieracie się tylko do kina czy na obiad, przyjedziecie do nas rowerem. Przy wejściu do Aury od strony Placu Dunikowskiego mamy zadaszone, wygodne stojaki rowerowe – zapraszamy do korzystania z nich. Przy Aurze działa także wspaniale zintegrowany z każdą częścią miasta węzeł komunikacji miejskiej – może przyjedziecie do nas tramwajem? Jeśli jednak wybieracie auto – weźcie do niego przy okazji koleżankę czy znajomego, by w kilka osób jechać jednym samochodem i w ten sposób zaoszczędzić atmosferze emisji spalin. Posiadaczy aut elektrycznych zapraszamy do korzystania z ładowarek dostępnych na obu poziomach naszego parkingu.

– Weźcie swoją torbę na zakupy. Torby wielokrotnego użytku, zwłaszcza te płócienne są dziś wspaniałym dodatkiem. Są kolorowe, mają śmieszne napisy i – co najważniejsze – pozwalają obejść się bez toreb plastikowych. Jeśli nie macie jeszcze toreb zakupowych – zapraszamy do naszych sklepów, wybór jest naprawdę duży. Bądźcie modni w stylu eko i noście szmaciane zakupowe torby!

–  Myśl na zakupach o Ziemi. Czy jednego banana, mango albo pomarańczę naprawdę musisz pakować do foliówki? Przecież wystarczy, gdy przykleisz cenę na owocu. I tak go przecież umyjesz przed zjedzeniem lub obierzesz ze skórki. W działającym w Aurze supermarkecie Carrefour możesz kupić sery, wędliny i mięso do przyniesionych z domu pojemników. Pojemniki na żywność możesz też kupić w tym sklepie – wówczas do pakowana towarów obsługa nie będzie używała foliowej torebki.

– Jesteś w strefie food court? Znakomicie! U nas znajdziesz pyszne posiłki. Pomyśl, czy na pewno musisz je zjeść na plastikowym talerzu? Może wybierzesz jednak papierowy talerz albo tackę wielokrotnego użytku. Czy musisz brać do napoju słomkę i kubek nakrywać plastikowym wieczkiem?

Każdego dnia do mórz i oceanów na świecie lądują sterty śmieci. Zróbmy wspólnie wszystko, by ograniczyć produkcję odpadów i nie zasypywać Ziemi plastikiem.