Aura Kobiet

Kreatywna aura kobiet

Szycie jest piękne!

Pod takim hasłem przebiegnie kolejne spotkanie z cyklu Aura Kobiet, które odbędzie się w sobotę 27 lutego. W świat nożyczek, nici i przyjaznych użytkownikowi maszyn do szycia wprowadzi nas olsztynianka z pasją – Marta Zaręba-Wołodkowicz, której mięciutkie arcydzieła – misie, lalki i inne pluszaki można podziwiać na stronie www.manufakturamarty.pl. Jeśli zatem fascynują Cię robótki ręczne, chcesz zaskoczyć najbliższych niebanalnymi, wykonanymi własnoręcznie prezentami, lub po prostu zawsze marzyłaś o tym, żeby rozpocząć przygodę z igłą i nitki, te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

W programie:

  • ABC szycia, czyli o krawiectwie słów kilka.
  • Omówienie materiałów i przyborów krawieckich..
  • Przydatne umiejętności krawieckie.
  • BHP pracy z maszyną do szycia.
  • Przygotowanie wykroju i wykonanie szmacianej maskotki.
  • Rozmowy o krawieckich inspiracjach.

O tym, jak wielka to przyjemność szyć dla siebie i innych przeczytacie w wywiadzie z Martą, który znajdziecie w najnowszym numerze magazynu Made In. Warmia and Mazury! 200 kotów na nartach – tytuł intrygujący! Zapraszamy do lektury.

Już teraz zapisz się na nasze warsztaty, wejdź na stronę www.aurakobiet.pl i wypełnij formularz.

Podsumowanie:

Drogie Panie! Bez dwóch zdań igła i nitka to wciąż nasze najlepsze przyjaciółki! Na warsztaty „Kreatywna Aura Kobiet” otrzymaliśmy 114 zgłoszeń! Z ciężkim sercem musieliśmy dokonać „wyboru” i zaprosić na spotkanie 14 pań. Czym się kierowaliśmy? Przede wszystkim chcieliśmy na naszym spotkaniu zgromadzić nowicjuszki i udowodnić im, że „szycie jest piękne”! Udało się! Pod czujmy okiem Marty Zaręby-Wołodkowicz wszystkie Panie uczyły się podstaw szycia. W ciągu zaledwie 4 godzin spod ich igieł wyszły cudowne sowy, koniki i kotki. Zobaczcie efekty ich pracy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Tym razem nasze warsztaty wspierali: Empik, Smyk, Tchibo i Kino Helios

Patronat medialny nad cyklem Aura Kobiet sprawują: Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak, Made in. Warmia i Mazury, Radio Zet Gold.

Kolejne spotkanie już 14 maja. Nadchodzi pora na malowanie!