Aura Kobiet

Fotograficzna aura kobiet

FOTOGRAFICZNA AURA KOBIET…czyli świat w kobiecym obiektywie

W letnie sobotnie przedpołudnie w samym środku wakacji Aura Centrum Olsztyna proponuje chwilę relaksu w blasku fleszy. Pod czujnym okiem doświadczonych fotografów, zainteresowane panie będą miały okazję poznać tajniki fotografii. ISO, czas naświetlania, czy głębia ostrości nie będą już dłużej dla nich czarną magią. Uczestniczki dowiedzą się także jak umieścić w kadrze to, co najważniejsze, oraz jak odpowiednio dostosować światło, aby nasze zdjęcia były piękne. W trakcie części praktycznej uczestniczki zapoznają się także z sylwetkami wybitnych kobiet w historii fotografii.

Fotograficzne spotkanie w kobiecym gronie odbędzie się już 1-go sierpnia!

Zakres warsztatów:

  • Część teoretyczna: podstawy obsługi aparatu, zasady kompozycji zdjęć, światło w fotografii, sekrety udanego portretu, wybitne kobiety w historii fotografii.
  • Część praktyczna: portretowa sesja fotograficzna
    „Chwile są ulotne – dlatego warto uwieczniać je na fotografii” – podkreślają organizatorzy kobiecego spotkania.

Jeśli interesujesz się fotografią, lubisz robić zdjęcia lub jesteś amatorką, która chciałaby poznać ABC fotografii – te warsztaty są właśnie dla Ciebie!”

Aby otrzymać zaproszenie wejdź na stronę www.aurakobiet.pl i napisz nam co lubisz fotografować i dlaczego?

Podsumowanie

W minioną sobotę, 1 sierpnia, w Aurze Centrum odbyły się warsztaty fotograficzne pod hasłem świat w kobiecym obiektywie. Było to kolejne, bezpłatne spotkanie dla pań zorganizowane w ramach cyklu „Aura Kobiet”. Sobotnie warsztaty podzielone były na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna miała przede wszystkim na celu wyjaśnienie technicznych zagadnień fotografii takich balans bieli, ISO, czy blenda. W części praktycznej natomiast Panie miały za zadanie wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną podczas portretowej sesji fotograficznej. Uczestniczki stawały zarówno przed, jak i za obiektywem, próbując swoich sił i umiejętności. Dzięki dogodnej pogodzie część zdjęć wykonano na tarasie Aury Centrum, z którego roztacza się przepiękny widok na Olsztyn. „W kilka godzin nie sposób przekazać wszystkiego, co związane jest z fotografią – ale mam nadzieję, że choć trochę zaszczepiłam w Paniach moją pasję” – powiedział olsztyński fotograf Jarosław Janik, który wraz z żoną, również fotografem, prowadził sobotnie warsztaty.

Panie w trakcie spotkania opowiadały także o swoim fotograficznym doświadczeniu i wymieniały się informacjami, np. na temat fotograficznego sprzętu.

Podczas warsztatów przedstawiono również ciekawe historie kobiet w fotografii.

Dzięki uprzejmości AB Foto i Euro AGD – uczestniczki warsztatów miały okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym i poznać fotograficzne możliwości najnowszych smartfonów.

Kolejne pasjonujące spotkanie z cyklu Aura Kobiet, już we wrześniu.

Zobacz fotorelację